W krainie lodu po raz drugi

W poprzednim odcinku:

O facetach, których spotykamy

elsa-2

Wątek lesbijski

Trzeba- zdaje się- od niego zacząć, bo to kwestia, która wzbudza najwięcej zainteresowania. Wiodący utwór pierwszej części, czyli „Let it go” stał się nawet sztandarem wielu środowisk LGBT, które- między innymi w ten sposób- naciskają, by miłość ukazana w filmie odbiegła od utartych schematów. Standardowy romans między mężczyzną i kobietą, czy- jak pokazuje świat Disneya- młodą dziewczyną, a człekopodobną hybrydą niedźwiedzia i lwa („Piękna i Bestia”)- stał się zbyt przewidywalny.

Simba miał Nalę.

Alladyn miał Jasminę.

Pocahontas miała Johna Smitha, potem Johna Rolpha.

Tramp miał Lady.

Wszystko więc wskazuje na to, że księżniczce Elsie zostanie dorysowana partnerka. Męska część widowni, przypuszczam, nie będzie specjalnie protestować, ale pod warunkiem, że zakulisowo produkcja zobowiąże się nakręcić kilka scen rozbieranych.

elsa-3

Kiedy Premiera?

Ukłon w stronę sezonowych entuzjastów, czyli tych, którzy śnieg i zimę akceptują wyłącznie w obrębie bożonarodzeniowej aury świąt:

Ścisły termin premiery nie został jeszcze ustalony, więc radziłbym się wstrzymać z rezerwacją biletów, ale… możesz zakodować w pamięci, że sequel filmu zbiegnie się z rosyjskim mundialem, czyli w 2018 roku.

W międzyczasie

Do kinowej konsumpcji pozostało 2 lata. Uniwersum Disneya nie pozostawia swoich klientów z pustym kieliszkiem i stawia przed Aleksandrem Kwaśniewskim… kolejną butelkę… innego rodzaju ucieczki od trudów codzienności.

I…

Czemu tak długo ?

Leonard Cohen komponował utwór: „Hallelujah” 6 lat.

Michaił Bułhakow pisał „Mistrza i Małgorzatę” przez 12 lat.

Imiennik Cohena, Da Vinci malował „Ostatnią Wieczerzę” 40 lat.

Jak widać, doskonałość wymaga czasu. Jedno jest pewne. Nie będziesz musiał/-a oglądać II części, jak to było w przypadku filmu: ,,Zakochany Kundel”, razem ze swoimi wnuczętami. Po 46 latach.

Elsa z Brazylii- Andressa Damiani Valcanaia

elsa-4

Podjąłem się również przefiltrowania sieci, by odnaleźć sobowtór Jokera- ukochanego Harley Quinn. Zacząłem poszukiwania od własnej galerii…

Przecieki

Prawdopodobnie zostanie rozwiązana zagadka genezy czarodziejskiej mocy Elsy. Cień szansy zakłada, że jej mama- królowa- miała chwilę zapomnienia i drobny romansik z jakimś Dumbledore’m. To wersja autorska, więc swobodnie możesz ją umieścić między greckimi mitami.

Kolejna kwestia, która intryguje, wiąże się z zarysem fabularnym. Historia, wedle uprzejmych donosicieli z głównego centrum animacji, rozpoczyna się od… kidnapingu królowej Elsy. Porywaczem… lub porywaczką, jak już wcześniej wspomniałem, może okazać się jakaś piękna chłopczyca na zdezelowanym rumaku. Więcej szczegółów nie ma sensu zdradzać, bo zostanę posądzony o spoiler.

krzysiek

Kristoff i Anna

Jestem- zdaje się- staromodny, bo to mój ulubiony wątek. Reprezentuję w końcu pokolenie Y. W moim skromnym przekonaniu pełna energii i wewnętrznego chaosu królewna oraz  człowiek pracy, który kontrakt otrzymał po znajomości (Czy przypadkiem akcja Krainy Lodu nie rozgrywa się w Polsce?) zostaną przyjaciółmi. Scenarzyści zechcą prawdopodobnie podkreślić niezależną naturę młodszej z sióstr. Założenie jest proste. Film w znacznym stopniu odbiega od tego, co było znane do tej pory. Jest inny i w pewnym sensie zaskakujący, dlatego cieszy się ogromną popularnością.

W ramach zakończenia Prawda lub Fałsz:

  1. Bałwanek stworzony przez Elsę miał na imię Olaf.
  2. Elsa za pierwszym razem ugodziła Annę lodowym promieniem w serce.
  3. Anna poznała Kristoffa na balu z okazji koronacji.

Odpowiedzi piszcie w komentarzach.

 

 

 

 

 

3 przemyślenia nt. „W krainie lodu po raz drugi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *