Politic GO, czyli polska wersja gry w pokemony

W poprzednim odcinku:

Ełk, Poland United i przejście do Narnii

Zanim zapoznasz się z kluczową częścią publikacji, skonsultuj się z karykaturzystą lub Oscarem Trampem.

Poniższe zestawienie należy traktować w kategorii: spod przymrużonego oka. Powstało wyłącznie w celach humorystycznych, choć inne- dalej idące wnioski- również są mile widziane.

Jarosław Kaczyński- Trener Pokemon Ash

Ash Ketchup, choć osobiście woli musztardę, polskiego serialu łotrzykowskiego. Najpierw chciał podbić księżyc, teraz myśli o zawojowaniu półświatka Pokemon. Ubytki wzrostowe nadrabia pragnieniem władzy, która jednocześnie przedłuża mu przyrodzenie.

ash-ketchup

Donald Tusk- Mr Mime

Czarodziej, który awansował z komórki pod schodami do arystokratycznej elity salonowej. Alternatywna wersja Robin Hood’a, jako że okradał biednych, by dawać swoim.

mr-mime

Nowoczesna- zespół R

Partia, która przywodzi na myśl dziurawą prezerwatywę. Zbieżność nieustającego blamażu nie jest przypadkowa, o czym może zatwierdzić księga rekordów Guinnessa.

zespol-r

Ryszard Petru- Miał

Przywodzi na myśl nieco upośledzony mózg operacji. Jaś Fasola polskiej sceny kabaretowo- politycznej. I- chociaż posługuje się ludzką mową- w wyobrażeniu trzeźwo myślących zawsze pozostanie uosobieniem kompromitacji i Cassanovą od siedmiu boleści.

mial

Michał Szczerba- Rattata

Szczerbiec- miecz królów Polski. Szczerba- kołek zaoranej imprezy parlamentarnej. Materiał zakodowany w Pay Per View. Próbuje kąsać, choć nieskutecznie- co najwyżej- srając do własnego gniazda.

rattata

Krystyna Pawłowicz- Bulbasaur

Do jej atrybutów należą: ataki niepohamowanej furii i sałatka sejmowa. Bezgranicznie oddana swojemu trenerowi, który wg niej w hierarchii stoi- co najmniej- w jednym rzędzie z Ojcem świętym.

bulba

Antoni Macierewicz- Charmander

Nieobliczalny minister ds. propagandy. Jako że kolejne transformacje Charmandera mogą przejawiać skłonności do samodzielnego myślenia, trener za wszelką cenę stara się zapobiec ewolucji Antka.

charmander

Misiewicz- Jigglypuff

Maskotka partii. Człowiek, który swoje drobne sukcesy zawdzięcza wyłącznie ciężkiej pracy i poświęceniu. Drogocenny klejnot w Akademii ojca Rydzyka.

puffAndrzej Duda- Pikachu

Elektryzujący hegemon i- choć nie odciął się zupełnie od pępowiny- nie stwarza zagrożenia międzynarodowej kompromitacji. Domniemany organizator ogólnokrajowych imprez, idol nieopierzonych nastolatek.

pikachu

Bronisław Komorowski- Snorlax

Snorlax polskiej sceny kabaretowo- politycznej. Ex mąż stanu, który- za przykładem swojego pierwowzoru- zakotwiczy się w pamięci jako uosobienie nienasyconej ,,arystokracji” z nienaturalnie cofniętym podbródkiem.

snorlaxe

Joanna Schoring- Wielgus, Joanna Szmidt, Kamila Gasiuk- Pihowicz- DUGTRIO

Przedstawicielki Nowoczesnego facepalm’u. Uosobienie profesjonalizmu i merytorycznego przygotowania. Polityczne dziewice, które- za przykładem Dugtrio- powinny zapaść się pod ziemię.

trio

Patryk Jaki- Graveler

Polityczny taran, który orze po opozycji, jak dobry pług. Podczas dystyngowanej ,,furii” przypomina lawinę kamieni.

graveler

Stefan Niesiołowski- Koffing

Pokemon, który roztacza wokół siebie nieprzyjemną woń zgniłych jajek. Toksyczny wyziew obłędu. Swoimi działaniami bezapelacyjnie zasłużył na dozgonne miejsce w pokoju bez klamki.

coffing

Krzysztof Mieszkowski- Metapod

Poseł, który wyśle do Donbasu 30 tys. egzemplarzy książek po ukraińsku, by tamtejsi ludzie mogli bronić się nimi od kul Putina. Porównuję go do Metapoda ze względu na kształt tego pokemona. Przypomina but, najprawdopodobniej z lewej nogi.

metapod

W następnym odcinku…

Kolejny artykuł z cyklu: Spod przymrużonego oka. Nie będę zdradzał szczegółów, jako że ujrzą światło dzienne już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *