O rodzajach związków

W poprzednim odcinku:

Mitologizacja krainy Polan

W ramach przypomnienia: Zanim zapoznasz się z kluczową częścią artykułu, skonsultuj się z karykaturzystą lub Oscarem Trampem (czyt. ze mną).

Mam gorącą prośbę. Jeśli spotkasz kiedykolwiek Kupidyna- przy założeniu, że istnieje- zabierz kurduplowi łuk i wsadź mu głęboko w d… Tymczasem przejdźmy do sedna i typologii związków spod przymrużonego oka.

IRRACJONALNY

zwiazek-irracjonalny

Przypomina Ferrari z ptasim gównem na przedniej szybie. Powiem w ten sposób o sobie, gdy rozkocham Scarlett Johanson, czyli słynną Czarną Wdowę z Uniwersum Marvela. Słowem: MISION IMPOSSIBLE.

FUCKING FRIENDS

zwiazek-fucking

Randki w ich wykonaniu przypominają niskobudżetowe- zmontowane w pośpiechu- czechosłowackie porno. Czechosłowacja już nie istnieje, a model hedonizmu i mechanicznej rozkoszy zyskuje na popularności bardziej, niż topowi YouTuberzy.

ASEKSUALNY

cierpienie-3

,,Nie ma obrączki, więc… zabierz swoje rączki.”

… czyli moja historia w pigułce. Nie, nie jest niebieskiego koloru. To typ związku, który przypomina bezalkoholową imprezę lub Ryszarda Petru w roli premiera.

WEEKENDOWY

Związek w trybie zaocznym.

Weekendowe schadzki wynikają z nadmiernych ambicji i karierowo- naukowego stylu życia. Przesyceni obowiązkami kochankowie odnajdują w sobotni wieczór ujście swoim wyposzczonym zapędom. Sobota= Dancing lub komedia romantyczna i seks.

REAL, ALE NIE MADRYT

Związek z prawdziwego zdarzenia. Na pierwszy rzut oka wydaje się abstrakcją, zwłaszcza jeśli krystalizuje się w nim, co wymaga wzajemnego szacunku, status quo.

TOKSYCZNY

toxic

– Co było najpierw? Kura czy jajko?

Błędne koło, które potrafi doszczętnie unicestwić. I nie mam na myśli wyłącznie wątroby.

Mam na podorędziu przypadek pary, której obopólne relacje mogę porównać do dwutygodniowej bezsenności lub 30 lat bombardowania organizmu 60- volt. alkoholem. Rozstawali się przy wtórze gróźb karalnych i rękoczynów… około ∞ (Symbol nieskończoności).

BIG LOVE

Bonusem: Mam znajomą, która była święcie przekonana, że historia Rose DeWitt- Bukater- cycatej arystokratki i Jack’a Dawsona- bezrobotnego artysty jest prawdziwa.

Każdy zachwyca się historią z niezatapialnego statku, marząc o podobnym scenariuszu dla siebie z wersją alternatywnego zakończenia. Happy End, jak przystało na grę wyobraźni, prawda?

– Jack, uprawiałam z Tobą seks, a znamy się zaledwie dwa dni.

OSWOJONY CYRK

klatka

Kobietę, ewentualnie mężczyznę (w zależności od preferowanych upodobań) należy sobie wychować. Gdyby pokusić się o porównanie… na myśl przychodzi tresura lwa, skaczącego przez ognistą obręcz w cyrku. Odwilż w utrzymaniu dyscypliny może poskutkować ewakuacją lwa do monopolowego lub… tam, gdzie poczuje wiatr we włosach. Jeśli nie masz ich na głowie, to rozsuń rozporek.

JERRY SPRINGER SHOW

spring

Związek, który nie pojmuje pojęcia kompromisu. W schemacie Jerry’ego Springera idealnie mogliby się odnaleźć Shrek i mała zołza z Muminków. W obliczu ich kłótni ziemia drży o sile 9,2 w skali Richtera, a świński ogon sam się prostuje.

PUBLICZNY

Ich popularność zamyka się w ramach facebook’owej tablicy. Wzloty i upadki są starannie dokumentowane i publikowane w plotkarskim półświatku natręctwa, choć- o dziwo- nie ze strony osób trzecich. Każda zmiana statusu zwiastuje kolejną dawkę emocji.

SOWIA POCZTA

zwiazek-sowia-poczta

Związek na odległość, który nosi znamiona korespondencyjnego. Gdyby nie Messenger i Skype, kochanek byłby zobowiązany udać się na ulicę Pokątną i zakupić Śnieżnobiałego Puchacza.

– ,,Kurwa, znowu zapaskudziła mój parapet. Odpisze mu, że z nami koniec.”

INWIGILOWANY

szpieg

,,Ufaj, ale sprawdzaj.”

Relacja, której podłoża należy szukać w słowniku, począwszy od końca. Z jak… zazdrość. W tym przypadku chorobliwa, jako że zaburza zdrowy rozsądek i zniekształca prawidłowy obraz osoby. Związek łudząco przypomina jednoosobowe reality show z domieszką science fiction.

– Spóźniłeś się 7 minut i 43 sekundy. Z którą mnie zdradzasz?

INTELEKTUALNY

hermiona

Duet, który mózg lokalizuje w odpowiednim miejscu. Seks uprawiają wyłącznie przy akompaniamencie teorii względności i arcydzieła: ,,Jezioro Łabędzie” P. Czajkowskiego.

HOMOGENIZOWANY

les

Nastał niestandaryzowany okres w miłosnych bojach, gdy obiekt westchnień bierze pod uwagę coraz szerszą paletę możliwości, włączając osobniki identycznej płci.

– Zdradziła mnie.

– Urwij mu jaja.

– Nie mogę.

– Czemu?

– Milena uznała, że znudziły jej się penisy i chce spróbować związku z inną kobietą.

P.S. Chętnie odpaliłbym papierosa od płonącej tęczy.

PROMILOWY

Osoba w związku pozostaje z pragnieniem, a poziom szczęścia definiują promile.

– Postawiła ultimatum. Ona lub alkohol.

– I co wybrałeś?

– Głupie pytanie.

+ Awansem: SZEKSPIROWSKI

joker

– Poziom wyżej od pasji to…?

– Obsesja!

W ramach zakończenia: Jeśli nie czujesz w związku magii, nie męcz się i weź przykład z Nikosia Dyzmy.

 

2 przemyślenia nt. „O rodzajach związków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *