Kino spod przymrużonego oka, czyli satyra filmów, które istnieją wyłącznie w wyobraźni

W poprzednim odcinku:

Politic GO, czyli polska wersja gry w pokemony

Muszę przyznać bez bicia, że podczas pracy nad artykułem zahartowałem przeponę. I właśnie w tym celu powstał. Żeby stworzyć prześmiewczy nastrój i wskazać lepszą stronę życia. Humorystyczną. Zanim więc zapoznasz się z kluczową częścią publikacji, spuść wodę sodową z głowy oraz skonsultuj się z karykaturzystą. Jeśli nie wyjaśni wątpliwości, to przynajmniej posłuży w ramach bokserskiej gruszki.

Poniżej prezentuję indywidualne zestawienie najbardziej wyczekiwanych produkcji polskiej sceny kabaretowo- kinematograficznej.

5. Dobij Lud

Gatunek: dramat, film akcji.

Krótki opis fabuły: Sir von Tusk wraca z zarobkowej emigracji. Widok podupadających towarzyszy hochsztaplerskiego fachu, budzi w nim płytko skrywany instynkt żydowskiej papugi. Wyjęty spod prawa obrońca salonowych układów, szuka azylu i wsparcia u germańskiej kochanki Helgi. Czy ex trubadur i zdetronizowany dziedzic zostanie w końcu pojmany i powieszony publicznie za jaja?

tusku

4. Gwiezdne wojny- Nieoczekiwana koalicja

Gatunek: Science- fiction, akcja, przygodowy.

Nastał czas zmian. Nadwiślański kraj stał się przedsionkiem międzygalaktycznych sporów. Imperium odbudowuje swoją potęgę, wzniecając z ukrycia buntownicze nastroje. Wyłącznie nieoczekiwana koalicja, puszczając w niepamięć dawne spory, zdoła odeprzeć atak wspólnego wroga.

gwiezdne-wojny-wielki-sojusz

3. Zabójca lewaków

Gatunek: akcja, thriller.

Hybryda tańczącego z wilkami, Punishera i czerwonego kapturka. W niemowlęctwie oderwany siłą od matczynej piersi. Karmiony magicznymi ziołami, kokainą i świńskim mięsem. Nazywany Deratyzatorem- przemierza odległe krainy, unicestwiając hipokryzję i patologiczne pasożytnictwo.

korwin2

2. Miłość w czasach dyktatury

Gatunek: biograficzny, obyczajowy, melodramat.

Czarny koń w zestawieniu nieanglojęzycznych kandydatów Amerykańskiej Akademii Filmowej. Konglomerat gatunkowy w świetle drugoligowej gry aktorskiej.

Richard Forrester- Petrescu staje w obliczu próby. Czy poświęci karierę utalentowanego komedianta, by zagrać w wadze ciężkiej i- pomimo srogiej dyktatury- stawić czoło przeciwnościom losu ? Sceneria postapokaliptycznej ziemi, w której zakochani próbują przedostać się pod podwójnym dnem ciężarówki w stronę lepszego jutra.

petru-2

1. Jokerów dwóch

Gatunek: science fiction, akcja, dramat.

Plejada gwiazd w kolejnym megahicie wytwórni: ,,POPiSku”.

Złowrogie siły zagrażają metropolii, którą od pewnego czasu toczy nieuleczalna choroba. Film stworzono w oryginalnej konwencji, odchodząc od utartych schematów. Ukazuje ostateczne starcie czarnych charakterów w walce o tytuł króla kryminalnego półświatka. Miasto, choć gigantyczne, zdaje się być za ciasne, by pomieścić ich strefy wpływów. Ojciec chrzestny przestępczości może być tylko jeden.

Część dochodów ze sprzedaży biletów znajdzie przeznaczenie w luksemburskim raju podatkowym i prywatnym koncie ojca założyciela.

jokerow-dwoch

Żywię nadzieję, że swoją publikacją wywołałem uśmiech na twojej twarzy. Pozostańmy w kontakcie, by razem przemierzać różnorodną tematykę, podejmując wątki- zarówno z kategorii: spod przymrużonego oka, jak i bardziej stonowane w powadze. Do zobaczenia i przeczytania.

4 przemyślenia nt. „Kino spod przymrużonego oka, czyli satyra filmów, które istnieją wyłącznie w wyobraźni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *