Na trampolinie Trampa z Trumpem

W związku z wyborem Donalda Trumpa, Statua Wolności zostanie prawdopodobnie roznegliżowana, a Kalifornia przyłączona do Polski.

Poniżej prezentuję 25 faktów, które dotyczą…

trump-10

Pomocny człowiek renesansu

„Gdzie była Clinton, gdy Donald wskazywał drogę młodemu Kevinowi?” Trump został prezydentem, a uroczy Kevin alkoholikiem i narkomanem na ostatniej prostej do czarnego worka.

trump-2

Wałęsa i wałęsające się bzdury

– Dawno temu namawiałem go do kandydowania.

Wypowiedzi wszechstronnie uzdolnionego zbawcy, który- zelektryzował komunistyczny ustrój, przywodzą (lub przewodzą) na myśl reportaże TVN-u. Są wyrwane z kontekstu rzeczywistości.

  • Czy jest na sali lekarz? Konieczna lewatywa, by spuścić z tej pustej głowy nieco wody sodowej.

trump-5

Jest stary i niedługo umrze

Jak mogłaby to ująć moja babcia: „Przecież to jeszcze młody facet.”

Siwy włos na głowie i mądrość Salomona mogą stanowić dobry omen. Wizja zbliżającej się kostuchy, obudzi w nim refleksję nad swoim życiem i biedna trzódka zyska po swojej stronie drapieżnika.

Hillary, potem imiennik

To zwrotny moment podźwignięcia odpowiedzialności. Nieustający high life i brak konsekwencji nie może ujść płazem. Po raz kolejny- zresztą. Rozliczenie, jak to miało miejsce w przypadku Brada Pitta, to efekt kostek domina. Jeśli Donald przewróci pierwszy pionek, ostatni zatrzyma się w więziennej celi Tuska.

Ciekawostka…

Melania, trzecia żona Donalda i prawdopodobnie już ostatnia, młodsza od wybranka o 24 lata.

melania

Polityczna dziewica

– Jestem uczciwym politykiem.

– Jestem prostytutką i nigdy nie uprawiałam seksu.

Polityka w wykonaniu Trumpa, wbrew obiegowym przekonaniom, nie przypomina wakacyjnego romansu. Od wielu lat krąży w pobliżu politycznego półświatka, jak sęp wyczekujący truchła dogorywającej antylopy. Żaden człowiek bez koneksji i układów nie byłby w stanie z dnia na dzień przejść na najwyższe szczeble partii, zyskując z jej ramienia nominację na urząd prezydenta.

Chwiejna chorągiewka

Jak podpowiada Wikipedia jadł chleb z niejednego pieca. Przynależność polityczną zmieniał częściej, niż swoje kochanki.

List do Czerwonego Krasnala, który nie płaci podatków i rokrocznie uszczęśliwia dzieci na całym świecie:

Sir Nicolasie, od zeszłorocznych wigilijnych wojaży nastąpił przełom. Żonę zdradziłem zaledwie dwukrotnie. W rozliczeniu podatkowym przekazałem 1% na cele charytatywne i przez moją działalność deweloperską dach nad głową straciło mniej rodzin, niż zwykle. Żywię nadzieję, że weźmiesz pod uwagę moje skromne starania. Proszę jedynie o mały drobiazg. Fotel prezydenta USA. Jestem nawet skłonny zapomnieć, że zamknąłeś moje trzy kasyna.

W załączniku do wysłanego pisma dołączam kopertę i Twoje ulubione cygara.

Donald.

mikolaj

Skruszony beton

Obama: „Wierzę, że to ważne dla nas wszystkich, niezależnie od partii, by razem stawić czoła problemom.”

Gdy mleko już się rozlało… pozostaje dobra mina do złej gry. Obawy silnie zakorzenionej Żydokomuny wcale nie są bezpodstawne, co najlepiej prezentuje widok Administracji Białego Domu. Pracownicy ujęci na zdjęciu wyglądają, jakby oczekiwali na egzekucję.

trump

Serwer padł

Chęć przesiedlenia międzygalaktycznego i- co najmniej transnarodowego- wyraziła znaczna część mieszkańców Ameryki. Wielu z nich szuka schronienia poza północną granicą kraju. Kanadyjczycy twardo zapowiedzieli:

– Apelujemy do Demokratów. Każdy nielegalny imigrant zostanie rozstrzelany.

Ucieczka z raju zawsze skutkowała odciętymi skrzydłami i zmasakrowaną twarzą.

trump-6

Emigracja gwiazd show biznesu

Podam przykład trzech najbardziej wyrazistych postaci, które zadeklarowały zmianę miejsca zamieszkania:

Samuel L. Jackson. Aktor zapowiedział, że jeśli Trump zostanie prezydentem, zacytuję:

– Zabiorę swoje czarne dupsko i dożywotnio przeniosę się do RPA.

Cher. Piosenkarka chyba przedwcześnie rzuciła słowa na wiatr, bo jej cel będzie trudny do zrealizowania. Miejsce docelowe: Jowisz.

Stephen King. Pisarz nie wyobraża sobie Stanów za sterem ekscentrycznego bawidamka. Pozostałą część życia planuje spędzić w Kanadzie.

Z zawodu syn

Na biedę i nadmiar ciężkiej pracy nigdy nie narzekał, więc doskonale wkupił się w łaski klasy robotniczej. W chwili rozpoczęcia studiów dysponował milionem dolarów, więc prawdopodobnie nie był zobligowany weekendową pracą w barze szybkiej obsługi.

Miliarder na zadłużeniu

Analitycy finansowi są zdania, że gdyby Donald w połowie lat 80-tych porzucił biznes i zajął się hobbystycznie grą w golfa, byłby teraz bogatszy o 14 miliardów dolarów.

Miejmy nadzieję, że imię Donald nie będzie zobowiązujące.

trump-3

Ronaldinho Biznesu

Nikt nie potrafi przewidzieć swojej przyszłości, choćby nosił brzemię dziedzica fortuny. Donald otrzymał od ojca nie tyle pieniądze, co wiedzę, jak je pomnożyć. Startował z milionem dolarów, z których wytuczył majątek wartości 4 miliardów. Przyznam, że sam na początku padłem ofiarą medialnej nagonki, która propagowała nieudolność biznesową Trumpa.

Wiadomo… porażka sprzedaje się, jak maślane bułeczki tuż po dostawie. Żeby lepiej uzmysłowić to, o czym mówię, zacytuję słowa Toma Kelley’a:

„Ponoś porażki często, abyś mógł odnieść sukces szybciej.”

Pozwoliłem sobie również zaczerpnąć z Pisma Świętego:

„Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień.”

Casanova z twarzą świadka koronnego

Na taki układ się nie godziłem. Miałem wyglądać, jak Brad Pitt, a nie jak predator bez hełmu i z downem.

Trump jest znany ze swojego pociągu do kobiet. Zmieniał je częściej, niż pospólstwo w Średniowieczu bieliznę.

Rzetelność Gazety Wyborczej

Według przewidywań najbardziej szanowanego periodyku w Polsce- malaria Clinton miała zagwarantowaną przepustkę do Białego Domu. Teraz może- co najwyżej- ustawić się w kolejce, żeby sobie pozwiedzać i wrócić wspomnieniami do kadencji męża.

Jeśli Gazeta Wyborcza napisze, że w przyszłym tygodniu nastąpi Armagedon, możesz spokojnie sporządzać plany z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

trump-7

Na papier toaletowy

Newsweek, macierzysta wersja z USA, przygotował przedpremierowy numer, w którym zaliczył- łagodnie to ujmując- kilkusekundowy falstart. Bieżące wydanie poświęcono… pierwszej kobiecie, która zajmie stołek w Gabinecie Owalnym.

W związku z powyższym redakcja gazety powinna cały nakład (120 tysięcy egzemplarzy) przekazać tam, gdzie jest jej miejsce- do wytwórni papieru toaletowego.

W odpowiedzi na hipokryzję UE

Martin Schultz rozumie pojęcie demokracji, zwłaszcza jeśli widzi w niej swój interes.

Obawy Polaków

Polacy, którzy boją się zmian, mogą swobodnie odetchnąć. Wizy nie zostaną zniesione. Aczkolwiek:

Mur Życia

Właściciel sieci kasyn i nieruchomości zapowiedział budowę fortyfikacji na granicy meksykańskiej. Co więcej- na koszt południowego sąsiada. To równie niedorzeczny pomysł, jak Mur Życia z filmu Pacific Rim, który miał ochronić ludzi przed Kaiju- ogromnymi stworami z dna Oceanu Spokojnego.

trump-4-kaiju

Szykany ze strony poważnych mediów

Twardogłowe media, zazwyczaj rządowe, prowadziły szeroko zakrojoną propagandę przeciw człowiekowi, który zapragnął gwałtem wedrzeć się na polityczne salony i rozkruszyć systemowy beton od środka. Według mnie- każdy, komu reżimowe publikacje i telewizja wypowiadają wojnę, jest człowiekiem godnym uwagi i oddanego głosu.

Amerykański Komitet obrony Demokracji

Protest wznoszą wyłącznie ci, którzy nie oczekiwali żadnych zmian. Kandydatura człowieka spoza systemu wzbudza strach przed utratą dotychczasowych uprawnień najbardziej uprzywilejowanych grup społecznych.

trump-11

Odwołane egzaminy

USA protestuje na szczeblu akademickim. Uniwersytety, w tym prestiżowa Ivy League, postanowiła odwołać wszystkie egzaminy. Studenci prowadzą strajk, ponieważ koalicja anty- zaliczeniowa jest na rękę ich lenistwu i pijaństwu. W związku z duchem uczelnianej komitywy polskie placówki dydaktyczne także włączą się we wspólne spożywanie napojów wyskokowych.

Californication

Kalifornijczycy dają upust swojej złości, jak Achilles pod Troją, walcząc z Hectorem. Chcą odłączyć się od USA i wnioskują za aneksją do Polski.

Lepszy rydz, niż nic

Nie ukrywajmy, że zaszczytne stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych wyraźnie traci na wartości. Zadłużona kraina wolności gospodarczej chwieje się w posadach. Tramp… znaczy- Trump nie kalibruje w żadnym stopniu z Ojcami narodu- Jerzym Waszyngtonem i Benjaminem Franklinem, ale jedno jest pewne. Okaże się lepszym prezydentem od muzułmańskiego poprzednika, którego można porównać do gry Rasiaka w reprezentacji.

Pierwsza taka sytuacja w historii

Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by biały miliarder wprowadzał się do mieszkania komunalnego po czarnej rodzinie.

trump-9

Pierwsze rozporządzenie Prezydenta: Zawiesić w Gabinecie Owalnym kulę dyskotekową.

Trump vs Tramp

Mój pseudonim (Żeby nie powiedzieć- artystyczny) jest łudząco podobny do nazwiska następcy olimpijskiego tronu. Może cudzym kosztem i literowymi błędami internautów zaskarbię sobie dodatkowe wejścia na stronę?

Jeden z moich współpracowników poinformował, prawdopodobnie z braku wzajemnych tematów do rozmowy, wspólną koleżankę o tym, że Trump zostanie prezydentem. Odpowiedziała z zaskoczeniem na twarzy:

– Kto? Daniel? (Tak, to moje prawdziwe imię. Pochodzenia żydowskiego i oznaczające: „Sędzia Boży”. Fakt, też uważam, że wyłącznie Bóg może nas sądzić.”)

trump-8

Nieoczekiwana- zdaniem wielu- wygrana deweloperskiego potentata nie jest wg mnie żadnym zaskoczeniem. Trump wykorzystał swoje atuty, odwołując się do emocji swoich wyborców- sfrustrowanych Amerykanów. Charyzma w połączeniu z talentem empatii, prawdopodobnie naciąganej, pozwoliła pokonać kobietę bez charakteru, która chciała wskoczyć w spodnie męża.

2 przemyślenia nt. „Na trampolinie Trampa z Trumpem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *