Mitologizacja krainy Polan

W poprzednim odcinku: artykuł, który został gwałtem usunięty z Facebook’a:

Nie myślę wyłącznie o se***!

W ramach przypomnienia… Zanim zapoznasz się z kluczową częścią artykułu, skonsultuj się z karykaturzystą lub Oscarem Trampem (Czyt. ze mną.).

Przechodząc do sedna…

BÓG MŁODOŚCI- KRZYSZTOF IBISZ

bog-mlodosci

Imperia przemijają. Ludzie przemijają. Krzysztof Ibisz nie przemija. Znalazł receptę na upływ czasu, odkrywając fontannę młodości. Chirurdzy plastyczni są zgodni: Jaki kraj, taki Michael Jackson.

bóg PIJAŃSTWA. DIONIZOS- A. K.

bog-pijak

Absolut wśród bogów. Druga kadencja wyniszczyła mu wątrobę, dlatego potajemnie na jeden dzień zamienił się miejscami z Prometeuszem. Sęp usunął martwe tkanki i chwiejnym lotem zapikował w przepaść.

bóg KŁAMSTWA. Gościnnie LOKI- Donald Tusk.

bog-klamstwa

American dream w realiach postkomuny. Bliźniaczy brat Pinokia, z tym że Donald stał się prawdziwym chłopcem. Wieść gminna głosi, że postać Tuska stała się inspiracją twórców: ,,Iluzji”.

Spróbuj nie prychnąć śmiechem.

bogini SZALEŃSTWA. LYSSA- Krysia Pawłowicz.

bogini-szalenstwa

Niezrównoważona emocjonalnie bogini, która spokój ducha odzyskuje wyłącznie w obecności króla (Kilka pozycji niżej). Za jej boski atrybut można uznać sejmową sałatkę i wytryski jadu podczas ataków furii. Samą siebie porównuje do Ojca Świętego.

bóg POEZJI i SZTUKI. Apollo- Lech Roch Pawlak.

bog-poezji

Połowę życia spędził z Cyganami. The special one w underground’owym półświatku gangsterki i rapu. Człowiek- orkiestra. Tworzy ponadczasową muzykę w kilku językach i- jak przystało na bóstwo- potrafi przemieszczać się jednocześnie kilkoma środkami transportu.

bóg GŁUPOTY. Tytan Epimeteusz- Ryszard Petru.

bog-epimeteusz

Jeśli przejmie władzę, zafunduje ludziom powtórkę z rozrywki, otwierając Puszkę Nowoczesnej. Kilka nieznanych faktów dot. samozwańczego lidera opozycji:

  1. Cierpi na światłowstręt wiedzy.
  2. Nieślubne dziecko Balcerowicza.
  3. Jako szósty król podążał za gwiazdą Betlejemską.
  4. Wg niego Kamerun leży na Wyspach Brytyjskich, a Polska pokonała Rosjan pod Grunwaldem w 1510 roku.

WYROCZNIA DELFIJSKA- Lech Wałęsa

bog-wyrocznia

I wtedy mu powiedziałem:

– Karol, a może zostałbyś papieżem?

Pomysłodawca i ekspert. Źródło inspiracji. Zapoczątkował polski pontyfikat, bożonarodzeniową tradycję prezentów, odkrycia geograficzne oraz- co jest kluczowe- ELEKTRYCZNOŚĆ.

bogini MĄDROŚCI. Atena- posłanka Joanna Scheuring- Wielgus.

bogini-madrosci

Praprawnuczka Alberta Einsteina. Przedstawicielka nowoczesnej Polski. Młodzi, piękni, wykształceni. Z dużych miast. Feministka, która stanowczo sprzeciwia się dyktaturze kobiet.

bóg wszystkich bogów. ZEUS- J. Kaczyński.

bog-zeus

Ukryty, choć powszechnie znany, dyktator. Swojego kota, którego znalazł na księżycu, traktuje lepiej, niż potencjalnych wyznawców. Kwestią czasu pozostaje desygnowanie dynastii i koronacja.

bóg ZEMSTY. NEMEZIS- Jan Ziobro.

bog-zemsty

Niezbadane są wyroki sprawiedliwości, gdy wspólną celę dzielą fan Czerwonego Kapturka, kryminalista podatkowy, amator ziołolecznictwa i szkolny prześladowca hrabiego Monte Cristo. Jeśli zdrowie mu pozwoli- 30% społeczeństwa  będzie oglądać niebo przez metalowe rurki.

HEROS HERAKLES- Paweł Kukiz.

bog-herkules

Człowiek, którego starania można porównać do 12 prac Heraklesa. Jeśli dobrnie do końca, Polska odetchnie z ulgą lub- za przykładem bogini poniżej- westchnie z rozkoszy. Walczy z hydrą, choć na miejsce każdej ściętej głowy- wyrasta kolejna.

bogini MIŁOŚCI. Afrodyta- Frytka.

bogini-mil

Kobieta wyzwolona. Potrafi dogłębnie poznać partnera podczas wspólnego relaksu w jacuzzi. Odległość między nimi wynosiła (minus) kilkanaście centymetrów. Wyznaje monogamię od kąpieli do… kąpieli.

Poniżej odcinek, po którym Wojtek Cejrowski został zwolniony z Polsatu.

WIELKI KAPŁAN – O. Rydzyk.

bog-kaplan

Bliźniaczy brat Ferdynanda Kiepskiego. Niedaleko pada jabłko od jabłoni, jako że obydwaj wyznają zasadę: ,,Babka, dawaj rentę.”

BÓG WOJNY. Ares- A. Macierewicz.

bog-wojny

Ministrant… znaczy- Minister propagandy. Sieje spustoszenie przede wszystkim wewnątrz własnej głowy. Przypomina pieska Chihuahua podgryzającego kostki Mastiffa.

MOJRY. Tomasz Lis, Mateusz Kijowski, Tomasz Karolak.

bog-mojry

Skutki uboczne dawnego systemu. Założyciele strony internetowej i czasopisma pod tym samym tytułem: ,,Koryciarz.pl”. Przywodzą na myśl zaklinowaną tamponem muszlę klozetową, z której soczyście sączą się nieczystości.

dupa

BOGINI FEMINIZMU i przegranej sprawy. K. Szczuka.

bogini-feminizmu-2

Została entuzjastką Seksmisji, ponieważ studniówkę spędziła w lesie- z wilkami. Walczy o dominację gatunku, choć w łańcuchu pokarmowym zajmuje nikłą pozycję.

bóg NICZEGO. K. Kononowicz.

bog-niczego-2

Ojciec chrzestny Maćka z Klanu. Mąż Stanu. Za jego atrybut można uznać zdolność przekształcania materii w nicość.

W ramach zakończenia:

Powyższy wykaz należy traktować z przymrużeniem oka, bo- jak wiadomo- nie każdy Palikot z widłami to Posejdon i nie każda Anna Grodzka z muszelką to Wenus.

 

2 przemyślenia nt. „Mitologizacja krainy Polan

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *