Ełk, Poland United i przejście do Narnii

W poprzednim odcinku:

Z ziemi polskiej do włoskiej- fotorelacja

,,Jeśli którejkolwiek z drogich pań wydaje się, że uchodźcy wyglądem przypominają księcia Mustafę ze Wspaniałego Stulecia, to jestem zobowiązany stłuc naiwne iluzje. Bliżej im do innej filmowej produkcji: ,,Genezy planety małp.”

Wstępniaczek redaktora naczelnego

Polska realna stała się Polską wirtualną, a… gdy muchy zaczną srać, to wtedy nadejdzie wiosna.

screenshot_2016-12-19-05-27-52

Włączam TV i…

Ełk. Demonstracja pod kebabem. Muzułmanie ugodzili nożem Polaka. Ze skutkiem śmiertelnym.

Całe szczęście, że nie miałem w kieszeni rozkładanego scyzoryka. Poharatałbym sobie jaja. Gdy przez przypadek trafiłem na stację ze słoneczkiem w tle, nikt z funkcjonariuszy dziennikarskiej propagandy nie potrafił rzetelnie przyznać, że to- krótko mówiąc- próba zduszenia problemu w zarodku. Zamiast tego pojawił się utarty już do porzygu zarzut mowy nienawiści i domniemane przestępstwo na tle rasowym. W sprawę wkroczył pseudo-rzecznik praw obywatelskich, który w świetle swojego autorytetu dopatruje się winy Polaków.

Zapraszam na dywanik

W czasie, gdy przebywałem w Tower, zakuty kajdankami do szkolnej ławki, trafiłem ze wspólnikami zbrodni na dyrektorski dywanik. To były nieco inne czasy, w których uczeń nie miał prawa szczeknąć i pod byle gównianym pretekstem biec z płaczem do mamusi, która wzywała policję. Naczelnik zakładu siedział w pozycji półleżącej z nogami rozpostartymi na biurku i stwierdził krótko: ,,Dzisiaj mam dzień dobroci dla zwierząt.” Uniknęliśmy więc nagany, ale- w ramach utrwalenia materiału z lekcji- każdy dostał przedświątecznie z przysłowiowego ,,liścia”.

– Siadaj, pała!

– Ale, proszę pana…

– Zamknij, kurwa, ryj!

Sympatycy m.in. nowoczesnego FacePalm’u i Neewsweek Comics niech wezmą pod uwagę, że- nie przymierzając- nauczyciel wyznacza reguły gry. ,,Jesteś w mojej klasie, więc stosuj się do powszechnie przyjętych zasad. Jeśli pokażę słabość, uczniowie bez skrępowania wyjmą karty na lekcji i zaczną rozpijać wódkę.”

Postępowy i oświecony zachód utracił swój autorytet. Przypomina przygłupiego belfra pozbawionego męskości (czyt. charyzmy), któremu bezkarnie można przyczepić na plecach kartkę z wymalowanym pindolem. To taki rodzaj sztuki nowoczesnej, w której młodzież wyraża swoją osobowość i kreatywne podejście do twórczości.

_20170103_104418

Nieodrobiona lekcja historii

MSZ Francji odnotowuje: Sylwester w miarę spokojny. Jedynie 650 spalonych samochodów. Zgadzam się z panem ministrem. To rzeczywiście sukces, którym warto publicznie się chełpić.

Nie trzeba niszczyć wątroby na studiach. Wystarczy podtruwać się i zostać magistrem bez dyplomu, by umieć sprawnie łączyć elementy układanki. Obecne poczynania uchodźców, pośród których- o dziwo- nie doliczyłem się żadnej Esmeraldy w burce, przypominają prolog. Wprowadza podstępnie czytelników w szerszą fabułę książki, której nie chcą czytać. Ale będą musieli. To nieuniknione.

screenshot_2017-01-03-00-35-23

Problemów nie zamiata się pod dywan. Problemy się rozwiązuje. Nie wolno spuścić wzroku i- wzorem Ligi Narodów Zjednoczonych w dwudziestoleciu międzywojennym- z podkulonym ogonem przyglądać się bezczynnie wydarzeniom. Bakteria znowu się rozrośnie w śmiercionośny wirus i historia- co lubi robić- zatoczy koło.

Plują mu w twarz, a on twierdzi, że to tylko deszcz pada

El politico- jak zaczynam sądzić- w niedługim czasie będą zmuszeni wyposażyć się w takie długie drągi. By odganiać od siebie psy, kiedy Polacy ich nimi szczują. A szczuć powinni regularnie.

Chciałbym widzieć, jak poniższy poseł, Michał Szczerba, siedzi razem z przyjętymi pod swój dach uchodźcami. Jako że pragnie postawić w swoim salonie klocka i udawać, że pachnie fiołkami, zaakceptuje zapewne wspólne zabawy Husseina i Ahmeda ze swoją córeczką. Plotki, a- jak wiadomo- w każdej jest odrobina prawdy, głoszą, że pan Szczerba jest w posiadaniu magicznej Szafy- portalu do Narnii.

screenshot_2016-12-20-16-14-24

Sprzeciw, Wysoki Sądzie

– Nie wrzucajmy do jednego worka! Są wśród nich niewinni ludzie, którzy przemierzyli Europę w poszukiwaniu lepszego życia.

Wyobrażam sobie słowa sprzeciwu, który Wysoki Sąd uchyla. W tym miejscu odwołam się znowu do szkolnej logiki, która- choć niesprawiedliwa- skutecznie potrafiła stłumić problem. Gdy czarna owca dała belfrowi się we znaki, seksualnie dawał sygnał, by ją publicznie zlinczować. Wystarczyły zaledwie cztery słowa:

– ,,Wyciągamy karteczki. Podziękujcie koledze.”

Odpowiedzialność zbiorowa. Trudno. Kwestie bezpieczeństwa są ważniejsze. Tymczasem media na usługach obcego kapitału wolą srać i obarczać winą biednego kotka, który- wbrew ich zarzutom- nie operuje faszyzmem i mową nienawiści, ale wyłącznie względami bezpieczeństwa. To nic złego, że Polak chce mieć w swoim domu święty spokój.

Wyobrażenia vs Rzeczywistość

collageJeśli którejkolwiek z drogich pań wydaje się, że uchodźcy wyglądem przypominają księcia Mustafę ze Wspaniałego Stulecia, to jestem zobowiązany stłuc naiwne iluzje. Bliżej im do innej filmowej produkcji: ,,Genezy planety małp.” Maniery też mają podobne, o czym może zaświadczyć jedna z niemieckich dziewcząt.

XXI wiek, czyli cofamy się do początków chrześcijaństwa…

,,Jeden chrześcijanin przed śniadaniem, dwóch po. To jak wyjść do palarni na papierosa.”

I w ramach zakończenia… pokuszę się o apel, w którym zaproponuję przyjęcie uchodźców z Bliskiego wschodu i Północnej Afryki. Ale wyłącznie chrześcijan, którzy są brutalnie prześladowani i mordowani z pobudek na tle religijnym. Nie muszę wspominać oprawców. Tymczasem wolę żyć w państwie, w którym publiczne mogę powiedzieć, że nie wstydzę się Jezusa i nie zostanę przy tym skrócony o głowę.

przeslad

 

4 przemyślenia nt. „Ełk, Poland United i przejście do Narnii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *