Bajka o 7 krasnoludkach i królewnie Śnieżce

W poprzednim odcinku…

TOP 5: O wariatkach słów kilka

screenshot_2017-05-16-17-19-33

W związku z ostatnimi wydarzeniami (kabaretowy zamach stanu) postanowiłem podzielić się listą Trampa. Obejmuje ona prywatne zestawienie osób, z którymi- w obliczu ucieczki od podziałów- warto się utożsamiać. Mógłbym w poniższym gronie zawrzeć więcej osobistości, choćby Ciebie, ale- jak wiemy- królewna Śnieżka miała do dyspozycji wyłącznie 7 krasnoludków. Na tej ilości na chwilę obecną poprzestanę.

Nie znam francuskiego, ale… ALONSY!

MARIAN KOWALSKI- Działacz polityczny, publicysta, kulturysta

screenshot_2017-05-16-17-37-06

Powiązania: Narodowcy.

,,Za dupę i do pierdla.”

W odniesieniu do podżegaczy politycznego strajku pt. Za pieniądze podatników baluj.

Człowiek, który w wyborach prezydenckich- nie wiedzieć czemu-  nie chciał głosować na Palikota. Ha! Wyrazista postać o jaskrawych, choć nie w kolorach tęczy, poglądach. Gdy pomyśli o lewostronnym odpływie ściekowym, zaczyna wierzyć w słuszność eutanazji.

MARIUSZ MAX KOLONKO- Dziennikarz, Prezenter, Youtuber

screenshot_2017-05-16-17-39-56

Dziennikarz od wielu lat przebywający pod statuą wolności i- choć nie jest publicystycznie bezdomny- mógłbym go nazwać Buddą medialnej misji z prawdziwego zdarzenia. Pomimo tego, że- w przeciwieństwie do funkcjonariuszy ideologicznych sporów- działa w innej czasoprzestrzeni, zdaje się być najlepiej poinformowany. Ewentualnie nie zapomniał istoty swojego powołania.

Polecam kanał MaxTV w portalu Youtube.

ADAM ANDRUSZKIEWICZ- Prezes Stowarzyszenia Endecja, Poseł z ugrupowania Kukiz 15′

screenshot_2017-05-16-17-20-10

Pomimo młodego wieku- sprawia wrażenie najrozsądniejszego spośród 460 posłów polskiego Sejmu. Charakteryzuje się profesjonalizmem i logiczną konsekwencją.

Nie znam tanecznych umiejętności posła Andruszkiewicza, ale jedno jest pewne… Adam w tańcu się nie pierdoli.

Czemu akurat oni?


Rzuciłem siedmioma nazwiskami, które prześlizgnęły się do mojej ciasnej głowy w pierwszej kolejności. Zbieżność postaci nie jest przypadkowa. Łączy je przede wszystkim bezpośrednia natura, która często prowadzi ich właścicieli w ławy oskarżonych. Gra, pomimo surowych nieraz konsekwencji, warta jest świeczki i dowodzi również temu, że los kraju wydaje się w ich przekonaniu priorytetowy. W mojej ocenie każdy z siedmiorga listy Trampa zasługuje na spory kredyt zaufania, który zostanie spłacony z nawiązką i nie zobliguje dłużnika do ogłoszenia upadłości. Wiarygodność intencji wymienionych przeze mnie osób nie podlega najmniejszym sporom.


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ- Publicysta, Pisarz Science- fiction

screenshot_2017-05-16-17-21-47

Potrafi na krótkim dystansie dosadnie sformułować swoje racje. Chociaż zajmuje się pisarstwem fantastyczno- naukowym… w poglądach oraz wypowiedziach twardo stąpa po ziemi. Specjalista w wykręcaniu żarówek, które do niedawna świeciły oślepiającym blaskiem na salonach przygaszonego do minimum folwarku zwierzęcego, któremu zabrano koryto.

WOJTEK CEJROWSKI- Michał Anioł przełomu XX i XXI w.

screenshot_2017-05-16-17-20-58

Powiązania- Obrońcy Arizony, Katolicyzm, Serce po prawej stronie, Anty- komuna w radykalnej wersji.

Kowboy z ucywilizowanego Ciemnogrodu, który wykonał trumnę Szymonowi Hołowni i mógłby śmiało rewolucjonizować polską rzeczywistość. Podejrzany w kierunku klinicznego uzależnienia od zdroworozsądkowych wypowiedzi i deratyzacji głupoty.

Przywodzi na myśl realną wersję Agenta 47, który zawodowo tępi lewoskrętne nurty.

Może partia polityczna?


Gdy to nastąpi… sam się zrekrutuję, chociaż szanse są nikłe. Orędownicy Śnieżki nie należą do osób ugodowych i złoty środek w negocjacjach nie wchodzi zupełnie w rachubę. Wyobraź sobie Rafała Ziemkiewicza lub W. Cejrowskiego podczas zażartych dyskusji z- dajmy na to- wszechwiedzącym R. Petru. Nierealne, ale… chciałbym zobaczyć przebieg spotkania. Ha! Kabaret Limo z tysiąckrotną siłą rażenia. Bardziej prawdopodobna wydaje się egzekucja poprzez wprowadzenie szczura lub węża liderowi Nowoczesnej w odbyt.


GRZEGORZ BRAUN- Reżyser, Scenarzysta, Publicysta, Nauczyciel akademicki

screenshot_2017-05-16-17-38-59

– Szczęść Boże!- Sposób wyeliminowania niedostosowanej do treści grupy odbiorców.

Bliski przyjaciel procesów sądowych. Merytoryczny długodystansowiec, który- wbrew postępowemu zeświecczeniu- nie wstydzi się publicznie deklarować swoich poglądów. Wielokrotnie nałożony embargiem w czerwonym światełku kamery telewizyjnej. W zaledwie krótkiej dyskusji potrafi skruszyć grunt pod nogami swoich rozmówców, uzyskując podobne rezultaty, z jakim upływ czasu powiększa moją łysinę.

Nie mam szczególnej wiedzy na temat tanecznych umiejętności Pana Stonogi, ale jedno jest pewne… Zbyszek w tańcu się nie pierdoli. Mógłbym określić go mianem drapieżnika o gołębim sercu, który postawił sobie za punkt honoru- śladem Robin Hooda- walkę z jaśniepaństwem na salonach.

STANISŁAW MICHALKIEWICZ- Prawnik, Publicysta, Nauczyciel akademicki

Powiązania- Prawica, Anty- komuna.

screenshot_2017-05-16-17-37-53

– Nie znasz życia- powiedział wypatroszony mentalnie osobnik po 50-tce, którego życie zatrzymało się w przeszłości.

Starych drzew się nie przesadza. Stanisława Michalkiewicza nie ma żadnej potrzeby wykorzeniać, jako że może śmiało pretendować do miana mentora poszukujących właściwej drogi adeptów. I nie, nie mam na myśli czarnej magii, ani sztuk walki. To typ reprezentanta starszego pokolenia, który nigdy nie zarzuci swojemu rozmówcy bezpodstawnego idealizmu (czyt. brak znajomości życia). Stonowany emocjonalnie autorytet, którego wielkim atutem jest spory bagaż doświadczeń i intelekt wielki, jak Mount Everest.

Nie będę więcej się rozpisywał, bo zostanę uznany za blogowego nazistę bez swastyki, ale… z gronem oddanych wyznawców. Odmeldowuję się i idę pod most. Czołem. O. Beton.

Niedożywiony intelektualnie- Oscar Tramp.

 

2 przemyślenia nt. „Bajka o 7 krasnoludkach i królewnie Śnieżce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *