Argumenty po stronie Legii

Już na przedbiegach eksperci footballu, czyli każdy Polak, który co niedzielę ogląda familiadę przy rosołku i schabowym, skazują Legię na powolną śmierć poprzez zagłodzenie. Św. Maksymilian Kolbe śpiewał w Auschwitz, kibice na żylecie też nie podarują swoim gardłom i… mogą zafundować sympatykom rywali spotkanie zbliżeniowe z parkometrem. Trybuny przy łazienkowskiej nie znają pojęcia demokracji i jest to jedno z nielicznych miejsc w kraju, do których żaden komitet obrony nie ma wstępu.

Legia

Sprawne rączki łysego z UEFA Brazzers pokierowały losem Legii w stronę przerażających rywali, m.in. z półwyspu Iberyjskiego. Warner Bros zobowiązał się przeprowadzić zdjęcia w obrębie Warszawy do kolejnej odsłony: „Oszukać przeznaczenie”. Bo jeśli okrutna kostucha kogoś sobie upatrzy, to tylko jedna osoba ma szansę się obronić- Pazdan.

Wieść gminna w Madrycie głosi (czyt. paparazzi), którzy- gdy Ronaldo zrobi klocka- wiedzą, kto mu podciera dupę, że gwiazdor po ogłoszeniu losowania, zamknął się w sobie. Widziano go nawet w towarzystwie swojego psychoanalityka z Mongolii. Przyczyna wydaje się oczywista, choć występ CR7 w dwumeczu z polską Spartą stoi pod znakiem zapytania. Możliwe, że znajdzie drogę ucieczki od upokorzenia. Przykładowo uda umierającego, by uniknąć spotkania pierwszego stopnia z Kung fu Pazdanem.

Pazdan

Przyjrzymy się sytuacji Legii cudzoziemskiej z innego punktu widzenia- finansowego. Zakładając scenariusz, że klub z Warszawy jest notowany na giełdzie papierów wartościowych, wyłożyłbym na tę inwestycję grube pieniądze.

I nie skupiam się w tej chwili wyłącznie na nastrojach giełdowych, ale na zastrzyku wolnych środków pieniężnych. To niewątpliwie historia z Happy Endem, gdyż awans do Champions Leage wygeneruje po stronie przychodów bagatela 60 milionów złotych. To równowartość 50% dotychczasowych możliwości budżetowych, a więc w grę wchodzę potężne pieniądze. Przykładowo- roczny budżet Lecha Poznań to kwota o 15 milionów złotych mniej, aniżeli gratyfikacja finansowa za sam udział w tegorocznych rozgrywkach mistrzów krajowych.

 

Jeśli chcesz…

Nie skupiajmy się na korzyściach na krótką metę. Prawdziwy inwestor stara się myśleć z wyprzedzeniem i obserwować otoczenie horyzontalnie. Najbliższe miesiące będą mijały w duchu rywalizacji czysto sportowej, stanowiąc okazję do powiększenia puli nagród. Uszczknięcie choćby jednego punktu przeobrazi się w przelew na sumę 500 tysięcy Euro, czyli w przeliczeniu na złotówki- 2,2-2,3 mln. W dłuższej perspektywie Legia stanie się, jeśli odpowiednio zainwestuje kapitało, konkurencyjnym zespołem dla reszty Europy… dogoni przynajmniej piłkarsko Ukrainę (Dynamo Kijów, Szachtar Donieck), to także szansa dla zawodników jako punkt zwrotny w ich karierach.

Puchar

Wygrany przegrany…

Zatem… nawet jeśli Warszawiacy zakończą rozgrywki grupowe na ostatnim miejscu, ich udziału w żadnym wypadku nie nazwałbym klęską. Lepszym rozwiązaniem dla stołecznego klubu, jak i sympatyków zespołu z łazienkowskiej, jest rezygnacja z jednego ciastka, jeśli za określony czas można mieć ich całe pudełko. Tymczasem wszystko w głowach i nogach zawodników… a później w smykałce zarządu do pomnażania kapitału i przekładania wyników finansowych na realne sukcesy w sporcie.

 

 

 

4 przemyślenia nt. „Argumenty po stronie Legii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *